pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

Malí kosmonauti se chystají do vesmíru

Autor: Tisková zpráva - Henkel | zařazeno: 25. 10. 2006 | přečteno 13305

V zadní řadě zleva stojí Lukáš Klíma (Praha 12), David Kraus (Hlubočky) a Petr Hedvábný (Praha 5), vpředu zleva Klára Pavelková Olomouc) a Dominika Píhová (Planá u Mariánských Lázní). Vlevo u dětí stojí kosmonaut Vladimír Remek, vpravo řediPo úspěchu loňského ročníku projektu Space One probíhá letos druhý ročník Space Two, jehož organizátorem je Dětská tisková agentura ve spolupráci s Asociací malých debrujárů ČR. Soutěž je určena dětem ve věku od deseti do sedmnácti let, které se domluví anglicky a mají smysl pro hru. Nejúspěšnější z nich vytvoří dětskou mezinárodní kosmickou posádku. Také malí kosmonauti z České republiky se 30. října 2006 vydají do Belgie, kde budou odměněni výcvikem v Evropském centru v Transinne (EURO SPACE CENTER).

Soutěž odstartovala 1. září na webových stránkách Space Two, kde byly oficiálně zveřejněny konkurzní úkoly. Uzávěrka dotazníkové soutěže proběhla 15. září a o měsíc později byly vybrány děti postupující do finále. To proběhlo v sobotu 21. října v Planetáriu Praha a v Dětské tiskové agentuře. Soutěžící zkoušela odborná porota, v čele se známým českým kosmonautem Vladimírem Remkem, který zároveň poskytl expedici záštitu. Kromě teoretických znalostí musely děti prokázat také svou zručnost v praktické části konkurzu, kterou pro ně připravili kosmonauti z loňského Space One.

Space two Základní českou posádku tvoří celkem pět členů: Lukáš Klíma, Klára Pavelková, Petr Hedvábný, David Kraus a Dominika Píhová. Mezi těmito malými kosmonauty jsou i děti, které nejlépe odpověděly na otázky z oboru technologie a budou tak reprezentovat ve vesmíru společnost Henkel.

Součástí expedice budou i dva „vesmírní turisté“ Radek Kowol a Dana Szalová, kteří byli vybráni z celorepublikové soutěže Debrujárů Za tajemstvím ocelového města.

V pondělí 30. října odjede česká posádka do belgického Transinne, kde ji čeká výcvik. Vyzkouší si při něm celou řadu aktivit nezbytných pro přípravu na vesmírný let. Završením tréninku bude simulovaný let na vesmírnou stanici v maketě raketoplánu.

V sobotu večer 4. listopadu 2006 se po čtyřdenním vesmírném tréninku mladí kosmonauti slavnostně vrátí do České republiky.

Cílem projektu je motivovat děti k rozvíjení schopností a znalostí v oblasti vědy a techniky prostřednictvím aktivního trávení volného času. Mezinárodní rozměr projektu umožní účast-níkům aktivní využití anglického jazyka.

Projekt Space Two podporuje společnost Henkel, Dětská tisková agentura a Rádio HEY!. Podporou Space Two navazuje společnost Henkel na ojedinělý projekt Není nám to jedno! zkoumající mimoškolní aktivity českých dětí. V rámci tohoto projektu začala v loňském roce společnost Henkel spolupracovat s Českou radou dětí a mládeže a zájmovými sdruženími.

Více o projektu SPACE TWO naleznete na stránkách www.space.adam.cz
Více o projektech Henkel Smile naleznete na www.henkel-smile.cz

Fotoreportáž z průběhu konkurzu si můžete prohlédnout ZDE.
Bára Šrámková a Tomáš Pejchal v roli porotců Space Two.Projekt Space One nám změnil život... ...říká Tomáš Pejchal, který letos musel společně s dalšími členy loňské posádky spolurozhodovat o tom, kdo z konkurzu postoupí dál a kdo ne. Až si přečtete to, co poslal do řídícího centra, poznáte, že dělat porotce není vůbec snadné. Celý text si můžete přečíst ZDE.

A jak viděla konkurz další porotkyně - účastnice loňského Space One, Bára Šrámková? To si můžete přečíst ZDE.


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+