pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

Cévévézetka 2006 očima účastníků

Autor: redakce | zařazeno: 6. 12. 2006 | přečteno 9501

CVVZ 2006 Ostrava: účastníci zastupovali více než dvě stovky různých organizacíNa letošní CVVZ do Ostravy se sjelo rekordních 1445 účastníků. Byly mezi nimi známé tváře i nováčci, kteří sem zavítali poprvé. Podle statistik na webových stránkách ostravské CVVZ patřily mezi nejpočetněji zastoupené organizace jako tradičně junáci, pionýři, tomíci, Česká tábornická unie a Duha. Průměrný věk účastníků byl 24 let, nejvíce tu bylo sedmnáctiletých, mezi městy bylo nejpočetněji zastoupené Brno. Na chodbách panoval čilý ruch a my jsme zastavili několik účastníků s otázkou, jak se jim na té letošní CVVZ líbí a co je zde zaujalo.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěRadka, 19 let, Příbram
Nepatřím k žádné organizaci, ale jezdím na tábory na Dějkov. Na CVVZ jsem poprvé, pozvali mě sem kamarádi. A myslím, že to za to určitě stálo, je to tu super. Chystám se spíš na výrobní a umělecké programy, to mě baví nejvíc.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěJirka a Kryštof, Ždánice na Moravě, Zálesák
Na cévévétku přijel jeden z nás podruhé a druhý přijel prvně. Nejvíc nás zajímá dračák a fantasy - tam máme hodně přednášek. Cévévézetka jsou vždycky dobrý akce :-)

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěJana, Český Těšín, ČTU Opava
Na CVVZ jsem poprvé. A proč jsem přijela? Zaujalo mě množství různých programů a všechno, na co se člověk může zajít podívat. Hlavně rukodělky, člověk se může s něčím seznámit a obohatit si své zkušenosti. Konkrétně mě zaujalo třeba modelování s hmotou nebo práce s kůží... je toho spousta.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěŠpunt, Třebíč, 23 let, Studentský klub Katolického gymnázia Halahoj
Na CVVZ jsem popáté, přijel jsem načerpat nové zkušenosti pro práci s mládeží, poznat nové lidi a získat nové kontakty. Nevím, jestli je to vyloženě pozitivum, ale zaujaly mě dlouhé fronty na jídlo, čemuž se ale asi nedá moc vyhnout. Jinak mi přijde, že je tu všechno docela pohromadě - škola je vážně velká a pojme toho hodně, je to příjemný. Taky se mi hodně líbí čajovny. Nabídka mi přišla poměrně široká, přihlašoval jsem se hned na začátku a vybral si všechno, co jsem chtěl, mám nabitý program. Propaguji tu také svoje sdružení, budeme na jaře pořádat RVVZ a budeme rádi, když přijedete.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěRadek, Brno, A-TOM Onyx
Na CVVZ jsem poprvé, všichni mi říkali, že je to fajn a měli pravdu. Je tady spousta programů, akorát panuje trochu chaos. Na nic speciálního se netěším, programy si vybírám hlavně ze sportovního okruhu, zajímají mě i zahraniční expedice.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěIvnaka, Feshi, Filip, Lesná YMCA, Bratislava
Já jsem už na třetí CVVZ, kluci na první. Chtěli jsme to zažít, slyšeli jsme, že tu jsou zajímavé programy, školení a že se tady toho dá mnoho zajímavého dozvědět. Když člověk jede na první CVVZ, tak si asi vybírá trochu jiné programy, teď jsem se snažila dát programy jako je vedení týmu na táborech a podobně.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěZdeněk, 25 let, Hnutí Brontosaurus
Je to moje první CVVZ, vydal jsem se získat zkušenosti a trochu si to užít. Jsem tu poprvé a čekal jsem, že tu budou trochu starší lidi, jsou tu většinou takový ti okolo 15 let. Chystám se hlavně na všechny možné typy her, protože taky dělám takové akce, tak abych něco nového vyzkoušel.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěBandaska, Ostrava, A-TOM
Chtěl jsem nejdříve přijet jako účastník, ale už nebylo místo, tak jsem se přihlásil jako organizátor. Baví mě na tom hlavně komunikace s lidmi a stíhám i zajímavé přednášky. A čím je ostravská CVVZ speciální? No hlavně lidmi, co tu dělají, a tím, že je v Ostravě :-)

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěTomáš, Třebíč
Pendluju mezi různými organizacemi v Třebíči. Tohle je moje první oficiální CVVZ, vloni jsem pomáhal organizovat třebíčskou, která mě zaujala a chtěl jsem si to vyzkoušet také jako účastník. Srovnávat nemůžu, v Třebíči jsem seděl převážně na vrátnici. Líbí se mi tady různé semináře a hlavně dílny, ty jsou perfektní.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěJerry, Tišnov, Hnutí Brontosaurus
Jsem na své první CVVZ, jsme tu hromadně s lidmi z oddílu, chtěl jsem se na to podívat. Oslovilo mě hlavně, kolik je tu lidí, kteří dělají stejné věci jako já. Z aktivit se mi zatím líbila hra Big Bussiness. Z ostatních navštívených věcí jsem zatím rozpačitý, nechal jsem si rezervaci programů na poslední chvíli a čekal jsem něco trochu jiného.

Účastníci CVVZ 2006 v OstravěKapička, Ostrava, Strážci, Dívčí trojka
Na CVVZ jezdím už asi čtyři roky a když se naskytla šance pomoci s její organizací, ráda jsem ji využila. Jezdila jsem tedy jako účastnice a teď jsem poprvé organizátorkou. Ta změna je hrozně velká, je to šílený nápor, zatím jsem spala jen jednu hodinu ze včerejška na dnešek. Máme na starosti v podstatě všechno, když někdo potřebuje s čímkoli pomoct, zařídit snídani, oběd a večeři, aby to jelo v kuse. Někdy jsou problémy, ale většinou se rychle vyřeší, někteří lidé jsou shovívavější, jiní méně, ale dá se to. Příjemně mě překvapili ty lidi tady, jsou všichni skvělí, dá se s nima pokecat, zase poznáte někoho nového a to je úžasné.

Marek Fajfr a Kristýna Makovcovávytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+