pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: ostatní

     QR kód této stránky ->

I malou mincí lze podpořit velkou věc

Autor: Jana Matoušková, ADRA | zařazeno: 18. 5. 2007 | přečteno 8839

ADRA Česká republika Ve dnech 17. a 18. dubna tohoto roku se konala ve více než stovce českých měst veřejná sbírka s názvem „Pomáhat může každý“, organizovaná humanitární organizací ADRA Česká republika. Její celkový výnos činí 2 404 687,7 Kč.
Sbírka „Pomáhat může každý“ se konala v České republice již pošesté. Z jejího výtěžku byly financovány zahraniční i domácí projekty v celkové hodnotě téměř šestnácti milionů Kč. Prostředky byly použity na pomoc po záplavách, vichřici, ale také po zemětřesení v Pákistánu a Iránu, rozvojové projekty na Balkáně a podobně.

Výtěžek letošní sbírky bude rozdělen na třetiny. Třetina sbírky bude použita na projekty realizované v jednotlivých regionech ČR. Zástupci jednotlivých oblastí se mohou o tuto část ucházet do 8. 6., do kdy musí předložit projekt, který posoudí grantová komise. Další třetina je připravena pro okamžitou pomoc při mimořádných krizových událostech doma i ve světě a poslední třetina je určena na dofinancování dlouhodobých rozvojových projektů. Jedná se hlavně o ty projekty, kde se ADRA spolupodílí na krytí nákladů projektu, nebo realizuje projekt v oblasti, která není podporována Českou republikou (např.výstavba nemocnice v Keni apod.)

Vedle obvyklého vybírání do kasiček, které se uskutečnilo ve více než sto městech, byla sbírka na některých místech obohacena o informační stánky s doprovodným programem. Například v Praze, Brně, Valašském Meziříčí, Frýdku-Místku a dalších tak mohli lidé přispět na dobrou věc, pobavit se a informovat se o projektech ADRA na veřejných prostranstvích. Děti si ze stánků odnášely balónky se šnekem – symbolem letošní sbírky.

Částka třiceti korun, která byla minimální hodnotou, za níž lidé obdrželi tácek, nebyla náhodná. Je symbolem jednotlivých dnů v měsíci. Stejnou cenu má i DMS (ADRA obdrží 27 Kč), kterou můžete po celý rok přispět na činnost humanitární organizace ADRA ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777. Číslo účtu této veřejné sbírky „Pomáhat může každý“ je 211 211 211/0300, v.s. 211.

ADRA děkuje vše dobrovolníkům, díky kterým mohla být sbírka konána. Děkujeme ale také všem médiím ať s celostátním pokrytím, nebo oblastního charakteru. Bez této spolupráce by výnos sbírky byl podstatně nižší, a tak i nižší konečná pomoc.

ADRA ČR působí v České republice od roku 1992. Tedy již 15 let pomáhá lidem v nouzi v zahraničí i u nás. Pracovníci humanitární organizace ADRA si velmi váží všech drobných přispěvatelů a podporovatelů její práce a jsou si vědomi, že bez jejich praktických projevů důvěry by těžko mohli pomoci uskutečnit mnohé projekty.

Pro další informace prosím kontaktujte:
Humanitární organizace ADRA
Klikatá 1238/90c, 158 00 Praha 5 - Jinonice,
Tel: +420 257 090 641, Fax: +420 257 090 642
e-mail: adra@adra.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+