pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Klíč 2008 zahájil Slavnosti svobody

Autor: Junák - český skaut | zařazeno: 1. 5. 2008 | přečteno 13681

Klíč 2008 – skautské národní jamboree Plzeň, 30.4. - 4. 5. 2008 Celebrity, světla, kamery, emoce… Slavnostní ceremoniál dnes zahájil Klíč 2008 – národní skautské jamboree v Plzni.

Více než 2 300 skautů z celé České republiky, včetně stovky skautů z Polska, Německa, Ruska a Nizozemí, se sjelo na několik dní do Plzně. Účastníky Klíče 2008 čeká nejen navazování kontaktů, ale i mnoho zajímavých aktivit, jako třeba obří trampolína, vodní aktivity nebo poznávání Plzně. Skautské setkání je součástí plzeňských Slavností svobody, které budou vrcholit právě tento víkend.

„Skautská setkání typu Klíč 2008 jsou výjimečná nejen tím, že se skauti setkají a zažijí mnoho dobrodružství, ale také mají možnost poznávání nových míst, nových aktivit a mohou načerpat motivaci do další činnosti. Přátelství, která děti během několika dní navážou, je to, co jim zůstává na celý život,“ řekl Martin Štěrba, tiskový mluvčí akce.

Na účastníky Klíče 2008 čeká pestrý program rozdělený do několika kategorií. Mohou si zkusit aktivity od bungee runningu, přes lakros, jízdu na vodě, lezeckou stěnu, žonglování až po hry zaměřené na teambuilding. Během Klíče budou také moci navštívit kulturní instituce v centru Plzně, např. plzeňskou věž, pivovar nebo Západočeské muzeum.

Program na Klíči 2008 je připraven podle tzv. Nového programu, který skauti nedávno představili. Jde o inovaci již více než sto let starého programu tak, aby zůstaly původní stále platné pilíře, přičemž došlo k přizpůsobení jednotlivých aktivit potřebám 21. století, a tedy i představám dnešních dětí.
„Tzv. Nový program představuje mimo jiné zvládnutí základních předpokladů moderní společnosti. Tedy schopnost komunikovat, vyhledávat informace, řešit problémy a třeba i krizové situace, spolupracovat s druhými a být k nim loajální,“ dodal Štěrba.

Tým organizátorů neuzavírá setkání jen pro skauty, veřejnosti chceme nabídnout ochutnávku skautské činnosti v podobě akce Barevný skauting. Ten nabídne veřejnosti o víkendu 2. – 3. května různé aktivity v centru Plzně. V sobotu 3. května budou na náměstí Republiky a v Zoologické zahradě připraveny různé adrenalinové a outdoorové aktivity. V aule Západočeské univerzity, v Jungmannově ulici, bude již od pátku 2. května probíhat turnaj v deskových hrách. Mohou tak přijít celé rodiny s dětmi a vyzkoušet si různé zábavné aktivity.

Klíč 2008 – národní skautské jamboree se koná od 30. 4. do 4. 5. 2008 v okolí borské přehrady.

Martin ŠtěrbaA co všechno tomu předcházelo?

Předně stovky a stovky hodin práce, které Klíči 2008 během posledních tří let věnovali lidé z přípravného týmu. Desítky hodin práce servistýmáků, kteří již od minulého pátku dělali všechno proto, aby se na jamboree všem líbilo, aby měli co a kde jíst, kde spát nebo kde se umýt.

A jak všechno probíhalo první den? Během středečního odpoledne se začaly na tábořiště valit první výpravy účastníků. Během několika hodin tak vzrostl počet lidí v tábořišti na březích plzeňské vodní nádrže z několika set na necelé dva tisíce.

Na začátku všechny přivítal maskot akce, vlk z plzeňské ZOO. Společně s ním a moderátorkou Móňou i šestice klíčníků, kteří dohoromady pak pro účastníky otevřeli šesti klíči Dveře nového programu.

Každou ze šesti částí nového programu představilo video, scénka nebo taneční vystoupení. Například část stezky Svět kolem nás uvedlo vystoupení orientálních tanečnic a dokonce i jednoho tanečníka.

Všichni účinkující byli za výjimečné výkony odměněni bouřlivým potleskem a všichni účastníci se skvěle bavili. Atmosféra byla bouřlivá a srovnatelná snad jedině s koncertem zahraniční popové hvězdy.

Dveře nového programu tak jsou pro všechny – a nejen účastníky Klíče – otevřené!Záštitu nad národním skautským jamboree Klíč 2008 přijal ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, hejtman Plzeňského kraje MUDr. Petr Zimmermann a herec Jiří Suchý.

Junák - svaz skautů a skautek ČR Organizátorem akce Klíč 2008 je Junák – svaz skautů a skautek ČR, Plzeňský kraj. V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo, organizují sbírku „Postavme školu v Africe“ nebo humanitární akci KAPKA na pomoc lidem postiženým leukémií a pořádají mnohé akce pro veřejnost.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+