pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Celostátní kolo závodu vlčat a světlušek

Autor: Junák - český skaut | zařazeno: 26. 9. 2008 | přečteno 11787

Junák - svaz skautů a skautek ČRO víkendu se sjede 32 dětských týmů z celé České republiky do Radíkova nedaleko Olomouce, kde se koná Závod vlčat a světlušek. Jde o celostátní soutěž, které se účastnilo přes 2 500 dětí. 200 nejlepších se teď, prostřednictvím řešení zábavných úkolů, bude ucházet o první místo v republice. Nečeká na ně jen zdobení chlebíčků a ošetření drobného poranění, ale například i zvládnutí krizové situace.

Vlčata a světlušky je označení pro kluky o holky mezi 6 a 10 lety. Jde o specifickou věkovou kategorii, které je přizpůsoben program v jednotlivých oddílech, stejně jako při nadcházející soutěži. Závod vlčat a světlušek se koná jednou za dva roky a účastní se ho vítězové krajských kol.

„Závod dává našim nejmenším možnost ukázat, jak si dokáží poradit v běžných či problémových situacích dnešního světa a velice důležité je i setkání dětí z různých oddílů z celé republiky. Obojí pak vede k tomu, že děti jsou si jistější, že to co dělají, dělají správně a že to má smysl,“ uvedl Ondřej Kupka, velitel závodu.

Vítězové si kromě zážitku ze setkání s ostatními odnesou i putovní cenu, kterou je Totem a Vlajka náčelníka. Ten si nechávají po následující dva roky až do dalšího závodu.

Akce se účastní 200 dětí ve 32 týmech ze všech 14 krajů a akci pro ně připravuje na 70 organizátorů. Závod vlčat a světlušek se koná od pátku 26. do neděle 28. září v Radíkově u Olomouce. Hlavní program bude probíhat v sobotu.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.

Jan Žáček, tiskový mluvčí
Ondřej Kupka, velitel závoduvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+