pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: soutěže

     QR kód této stránky ->

Turisticko-tábornická olympiáda posedmnácté (a Azimut popáté)

Autor: Jaromír Remža - komise Rady dětí a mládeže AVZO | zařazeno: 23. 10. 2008 | přečteno 8127

Při turisticko-táborníckých olympiádách mívá výhodu ten, kdo má dobrou mušku.V sobotu 11. října 2008 proběhl 17. ročník Turisticko- tábornické olympiády, konané tentokrát na severu Moravy, v Ostravě – Bělském lese. Letošní ročník byl uskutečněn ve spolupráci Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností České republiky (AVZO TSČ ČR) s Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje (RADAMOK) a v rámci této spolupráce se závod skládal ze dvou samostatných částí.

Logo AVZONejprve odstartoval hodinový rogaining: během hodiny bylo třeba najít podle mapy co nejvíce ze 16 kontrolních stanovišť a vyznačit je procvaknutím příslušné kartičky. Této soutěže se zúčastnily i naše hlídky – a nevedly si vůbec špatně. Po ukončení prvního soutěžního klání odstartoval po malé přestávce druhý závod, a to Turisticko-tábornická olympiáda (TTO). Trať byla pečlivě připravena Honzou Domanským a Petrem Vykoukalem, a tak si jednotlivé hlídky na členitém terénu pořádně „mákly“.

K soutěžním disciplínám patřila také lukostřelba.Protože náplní TTO není jen běh, ale i znalosti a vědomosti, u některých ze 44 dvoučlenných hlídek všech věkových kategorií zamíchaly pořadím soutěžících i trestné body za chyby ve znalostech z topografie, rostlin, dřevin, živočichů, stop zvířat, hvězdné oblohy, kulturně-poznávací činnosti, a dalších (jako jsou střelba ze vzduchovky, hod granátem, střelba z luku, vázaní uzlů, BESIP, PO, odhad vzdálenosti a morseovka).
Protože nám všem k náročné soutěži přálo i pěkné Každý vítěz si mohl vybrat cenu podle svého uvážení.podzimní počasí, spokojenost byla u všech veliká. A co teprve při vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií...! Vítězové dostali diplom za umístění a každý si mohl vybrat cenu dle svého uvážení. Dětem se rozzářila očka, když viděly tu spoustu plyšáků, balónů a různých jiných hraček. Každý ze soutěžících obdržel také Účastnický list s pozdravem, respektive s "rodnou hroudou" – kouskem ostravského černého uhlí.

Všechno toto dění podbarvovala od mixážního pultu hudba ve stylu country. Jak už je v Ostravě při těchto soutěžích zvykem, Dakota (míněn Samostatný kmenový a klubový svaz Dakota, členský spolek ČRDM, pozn.) smažila bramborové placky, vařila čaj i chutný gulášek. Abych nezapomněl na ostatní, velmi dobře se o střelbu ze vzduchovky starali muži a ženy z Rekrutačního střediska Ostrava, vyhodnocování soutěžících bravurně zvládal Víťa Krabička a tam, kde bylo potřeba, pomáhal Ivo Michna. Velké díky patří každému, kdo pomáhal s organizací a průběhem závodu, tj. všem dvaceti pořadatelům. Také účastníci byli, jak se zdá, spokojeni – alespoň podle prvních ohlasů.

Při prohlídce Hornického muzea na Aby se jenom nesoutěžilo, připravila Rada dětí a mládeže (RDM) pro účastníky soutěže sobotní večerní koupání v krytém bazénu SŠT Ostrava-Hrabůvka a na neděli – jak jinak než pro Ostravu typickou – návštěvu Hornického muzea na „Landeku“.
Letošní ročník je úspěšně za námi a už budeme v komisi RDM připravovat ročník nový, s pořadovým číslem 18.

Editoval: -maj-Související články:


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
6. 6. 2020, 846x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+