pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: rozhovory

     QR kód této stránky ->

Co prozradila zlatá oštěpařka Barbora Špotáková

Autor: Radio Kulíšek | zařazeno: 21. 1. 2009 | přečteno 10796

Olympionička - „zlatá“ oštěpařka Barbora Špotáková na Předsilvestrovské show ve Špindlerově Mlýně Na Předsilvestrovské show ve Špindlerově Mlýně ji v cílovém prostoru zpovídala redaktorka Radia Kulíšek Eliška Janoušová. Olympijská vítězka z Pekingu je nejen výbornou oštěpařkou, ale bravurně zvládala i nástrahy slalomové trati.

Dobrý den. Jak jste se dostala k hodu oštěpem?
Olympionička - „zlatá“ oštěpařka Barbora Špotáková na Předsilvestrovské show ve Špindlerově Mlýně Jé, to je dlouhá cesta. Nejdřív jsem jako malá začala dělat atletiku, ale dělala jsem všechny disciplíny. Pak jsem se zranila a nemohla jsem tolik běhat. Tak jsem začala víc házet a zjistila jsem, že mi oštěp sedí a jde mi ze všeho nejlépe.

Vyměnila byste hod oštěpem za něco jiného?
No, teď bych určitě neměnila, protože mi ten oštěp opravdu sedí. Člověk ale musí vyzkoušet víc disciplín, aby zjistil, jaká disciplína mu opravdu jde-jako mně třeba ten oštěp.

Olympionička - „zlatá“ oštěpařka Barbora Špotáková na Předsilvestrovské show ve Špindlerově Mlýně Rozhovor nám přerušila zkouška bot na lyže. Po vybrání správné obuvi pokračujeme.

Jela jste někdy na snowboardu?
Zkoušela jsem to asi tak před měsícem a měla jsem dobrého učitele. Myslím, že mi to šlo, ale teď, když je ten led, tak bych si asi netroufla.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá ?
Od malička mě bavil sport(atletika). Tak se mi to splnilo.

Chtěla byste na další olympiádu?
To jo, to určitě ano, mně se tam moc líbilo a doufám - nebo chtěla bych se tam dostat znovu.

Olympionička - „zlatá“ oštěpařka Barbora Špotáková na Předsilvestrovské show ve Špindlerově Mlýně Co se vám líbilo a nelíbilo na olympiádě?
No, mně se tam líbilo v podstatě všechno. Měli to opravdu udělaný do detailu. A nelíbilo se mi tam asi to, že jsem nemohla sledovat ty ostatní sporty, protože na to nebyl vůbec čas.

Máte kromě sportu ještě čas na jiné koníčky ?
Ráda cestuji, baví mě učit se jazyky, což se hodí. Ráda čtu lidské osudové příběhy(životopisy), ale teď na čtení nemám moc času.

Děkuji za rozhovor a na shledanou.vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
16. 11. 2020, 466x
ADAM.cz
15. 11. 2020, 425x
ADAM.cz
18. 11. 2020, 390x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+