pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

     QR kód této stránky ->

Bezpečný domov aneb O programu „Ze Švédska pro děcka“

Autor: Tisková zpráva | zařazeno: 5. 5. 2009 | přečteno 12519

Program „Ze Švédska pro děcka“ na podporu dětské bezpečnostiŠvédsko je zemí s jednou z nejnižších úrovní smrtelných dětských úrazů v Evropě. Aby se znalosti a zkušenosti získávané v průběhu desetiletích rozšířily i do dalších zemí, zahájilo obchodní oddělení švédského velvyslanectví program „Ze Švédska pro děcka“. Tento program se koná ve spolupráci s Odborným sdružením praktických dětských lékařů a vybranými švédskými a českými partnery.

„Je známý fakt, že nejvíc nehod se stane doma. Chtěli bychom se proto podělit o „švédské know-how“ a nabídnout chytrá řešení, jak učinit domov bezpečnějším místem pro děti“, říká švédský obchodní rada pan Nikki Brandt. V programu se klade důraz jak na preventivní opatření, která se snadno dělají doma, tak na důležitost pravidelných návštěv u pediatrů, varujících účinně před riziky úrazů v domácnosti. Ukazuje se totiž, že nejúčinnější formou prevence je informovanost. Děti rodičů s vyšším vzděláním a širšími znalostmi jsou podle statistiky méně náchylné stát se obětí domácího úrazu.

Švédsko má v současné době nejnižší počet dětských úmrtí v důsledku nehod, ale situace nebyla vždycky tak pozitivní. V roce 1954 se ve Švédsku skupina pediatrů rozhodla aktivně čelit alarmujícímu počtu dětských úmrtí v důsledků nehod a vytvořila Výbor proti dětským zraněním. Následovalo bezmála pětadvacet let lobování u výrobců, architektů, městských projektantů atd. Velký úspěch se dostavil v roce 1973, kdy švédská vláda přijala řadu zákonů zaměřených na prevenci úrazů a zpřísnění bezpečnostních norem ve stavebnictví. V letech 1954 až 1980 klesla dětská úmrtnost ze 400 na 150 případů ročně. Je jasné, že tvrdá práce a dobrá informovanost v tom sehrály důležitou roli.

Jakmile získáme informace, jak vytvořit prostředí bez nehod, můžeme zlepšit bezpečné vybavení svého domova a tímto způsobem snížit nebezpečí nehod. Pokud si uvědomíme, jak dochází k nehodám dětí, můžeme těmto nehodám zabránit zajištěním přiměřeného životního prostoru. Proto jsme připravovali brožuru „Bezpečný domov“, která bude distribuována do rodin po celé České republice.

www.zesvedskaprodecka.czMedicover - Gold partner

Prezentace společnosti Medicover:
Medicover je zákaznicky orientovaný poskytovatel řízené zdravotní péče. Společnost je součástí mezinárodní skupiny Medicover Group, která je ve vlastnictví švédských investorů a v současnosti působí v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, na Slovensku a v České republice. Celá skupina v současné době zabezpečuje péči více než 400 000 osobám a vlastní 28 klinik. V České republice je jedinou společností ve zdravotnickém oboru s mezinárodní působností.

Nabídka v České Republice:
Poskytování kvalitních zdravotnických služeb s individuálním přístupem ke klientům zajišťuje Medicover prostřednictvím tří vlastních klinik, které se nacházejí v Praze a v Brně. Každý klient má možnost zvolit si svého osobního lékaře, který je zodpovědný za koordinaci celkové lékařské péče včetně zajištění laboratorních vyšetření. Medicover zajišťuje kompletní ambulantní péči „pod jednou střechou“ ve více než 20 oborech. Samozřejmostí je příjemné prostředí klinik, profesionalita lékařů a využití nejnovějších léčebných metod za použití nejmodernějších přístrojů. Medicover poskytuje služby firemním a individuálním klientům systémem členství a členských karet. Pro firemní klienty zajišťuje také tzv. závodní preventivní péči.

www.medicover.czIKEA Česká republika – Silver Partner

IKEA nabízí širokou škálu výrobků pro zařízení domácnosti s kvalitním designem a dobrou funkcí za ceny tak nízké, aby si je mohlo dovolit co nejvíce lidí. Tato myšlenka se prolíná vším, co IKEA dělá, od vývoje a nákupu výrobků až po způsob, jakým v našich obchodních domech po celém světě tyto výrobky prodáváme. Naší vizí v IKEA je přispět k lepšímu každodennímu životu mnoha lidí.

Pro nejdůležitějšího člověka na světě
Děti jsou našimi nejmenšími, ale nejdůležitějšími zákazníky. Dětská bezpečnost nám rozhodně není lhostejná. IKEA se snaží přispět k domácí dětské bezpečnosti například tím, že nabízí výrobky, které pomohou udělat naše domovy bezpečnější. Na malé děti číhá doma mnoho nástrah. Ať už v podobě ostrých hran stolů, horkých hrnců na plotně, nezajištěných oken…Někdy stačí málo, například jen se dozvědět, že lze použít - chrániče rohů, ochranný kryt na sporák, jistič oken a můžeme zabránit vážným dětským úrazům. I proto se IKEA přidala k projektu “ Ze Švédska pro dětska”, který podporuje dětskou bezpečnost doma i venku.

www.ikea.czHAGS – Bronze Partner

Ing. Naďa Kjellberg, která působila dlouhá léta ve Švédsku jako projektant a měla dlouholeté zkušenosti s projektováním veřejných prostorů a zeleně a tedy i dětských hřišť, představila švédskou firmu HAGS v České republice v roce 1993. ČR se tak stala první z bývalých zemí východoevropského bloku, kde se firma HAGS etablovala. HAGS Praha se stala vůbec první firmou v ČR, která začala prosazovat potřebu budování dětských hřišť a jako jediná v oboru, který tenkrát ani neexistoval, propagovala příslušné bezpečnostní normy. Ing. Kjellberg popsala na základě svých dlouholetých zkušeností s projektováním a budováním dětských hřišť ve Švédsku zásady navrhování a budování dětských hřišť. V roce 1993 byla dodána první herní sestava na hřiště na Prahu 11 – Jižní Město. Od té doby již uběhlo přes 15 let a firma HAGS Praha, s.r.o., která firmu HAGS reprezentuje nyní a jejímž je výhradním dovozcem, má na svém kontě více než 300 dětských hřišť.

Firma HAGS Praha, s.r.o. poskytuje poradenství v oblasti problematiky dětských hřišť, vytváří návrhy, dodává jak samotné herní prvky tak i komplexní stavby dětských hřišť včetně stavebních prací a ozelenění . Investoři oceňují výrobky HAGS pro jejich vysokou kvalitu, odolnost vůči vandalismu, trvanlivost a minimální nároky na údržbu. Rádi se na nás obracejí opakovaně i pro komplexnost a rychlost poskytovaných služeb. Architektům vyhovuje promyšlenost stavebnicového systému, jednoduchost aplikace výrobků do projektů, možnost výběru materiálů, designu a barev a bezkonkurenční variabilita vytváření nových hracích celků. Rodiče s povděkem kvitují, že dětská hřiště vybavená herními prvky HAGS skýtají jejich potomkům bezpečné, atraktivní a kreativní herní prostředí, které napomáhá správnému fyzickému a duševnímu rozvoji jejich dětí. Děti se s radostí a nadšením vrhají do hry, která jim nabízí množství různých herních aktivit, variabilitu, napětí, výzvy k výkonům a prozkoumávání, kreativitu.

www.hagspraha.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 734x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+