pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

V Nasavrkách proběhl 4. ročník festivalu Lughnasad

Autor: Boii - foto Jaromír Zajíček | zařazeno: 3. 8. 2010 | přečteno 14870

Keltský festival Lughnasad 2010 v Nasavrkách - obřad k zajištění úrody, hojnosti a plodnosti Ve dnech 30. a 31. července se v Nasavrkách konal čtvrtý ročník festivalu keltské kultury – Lughnasad 2010. Oslavy zahájil v pátek koncert skupin Asonance a Spirituál Kvintet. Obě kapely se těšily nadšenému ohlasu diváků, kterých bylo více než 600.

Keltský festival Lughnasad 2010 v Nasavrkách - ukázky řemesel - návštěvníci si mohli vyzkoušet třeba drcení obilí V sobotu celý festival pokračoval až do nočních hodin nabitým programem. Velkému úspěchu se těšily především ukázky keltských řemesel, ukázky boje, irské tance a večerní koncert skupin Shannon, Bran a Jauvajs.

Keltský festival Lughnasad 2010 v Nasavrkách - ukázky řemesel - v popředí tkalci s vertikálními stavy „Pro letošní ročník jsme připravili několik novinek a jsme rádi, že se setkaly u návštěvníků s ohlasem. Keltský festival Lughnasad 2010 v Nasavrkách - ukázky zbroje - bitev se účastnili Keltové, Římané i GermániJednalo se především o rozšíření areálu festivalu o dvě nová místa, rozšíření vesničky keltských řemesel, výrazně nabitější program a zavedení festivalové dopravy,“ říká ředitelka festivalu Jana Grimmlová z Boii o.s. „Oproti loňskému roku byla akce jak svou velikostí, tak i programem prakticky dvojnásobná,“ dodává.

Keltský festival Lughnasad 2010 v Nasavrkách - pod vedením dobrovolníků z o.s. Chrudimka si návštěvníci mohli zahrát deskovou hru Keltis Lughnasadu se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje, Mgr. Radko Martínek. Ten zde prožil život Keltů na vlastní kůži – v oděvu keltského náčelníka. Společně s náčelníkem Boii navštívil vesnici keltských řemesel a zúčastnil se také uzavření míru s Římany a Germány.

Keltský festival Lughnasad 2010 v Nasavrkách - ukázky řemesel - tavicí pícka Také první čísla ohledně návštěvnosti jsou velmi pozitivní – každého z koncertů se zúčastnilo více než 600 lidí, celý festival pak navštívilo téměř 5.000 návštěvníků, což je ještě více než v loňském roce. Lughnasad se tak rozrostl do skutečně velkolepého festivalu keltské kultury, který kompletně připravilo a zorganizovalo 60 dobrovolníků za účasti více než 100 účinkujících včetně početné skupiny zahraničních hostů.

Keltský festival Lughnasad 2010 v Nasavrkách - večerní kouzlení světlemKeltský festival Lughnasad 2010 v Nasavrkách - ukázky řemesel - výroba tkanic na karetkách Občanské sdružení Boii o. s. děkuje všem dobrovolníkům, partnerům, účinkujícím i návštěvníkům za podporu této tradiční akce a těší se v příštím roce na oslavy jubilejního, 5. ročníku svátku Lughnasadu.

foto © 2010 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.cz

Občanské sdružení BOII Více na www.boii.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
27. 12. 2020, 734x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky
NGO Market 2021
NGO Market 2021
27. 12. 2020


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+