Již tradiční Týden otevřených dveří proběhl od 10. do 14. září 2012 v Rodinném centru Srdíčko ve Žďáru nad Sázavou. Zájemci mohli zdarma navštívit veškeré programy a seznámit se systémem fungování centra. To nabízí od pondělí do pátku aktivity určené různým cílovým skupinám.

  Rodinné centrum Srdíčko - Žďár nad Sázavou - Týden otevřených dveří 2012

  „Jednou z hlavních oblastí naší činnosti je nabídka programů pro nastávající maminky. Celoročně pro ně připravujeme předporodní kurzy, cvičení, poradenství nebo odborné přednášky. Díky neformálnímu prostředí u nás ženy snáze navazují nová přátelství, která jsou pro ně v době rodičovské dovolené důležitá,“ uvedla jedna z lektorek centra Martina Sejkorová.

  Rodinné centrum Srdíčko - Žďár nad Sázavou - Týden otevřených dveří 2012Rodinné centrum Srdíčko - Žďár nad Sázavou - Týden otevřených dveří 2012 Centrum dále nabízí dopolední programy pro rodiče s dětmi, zájmové kroužky pro předškoláky, přednášky a kurzy pro veřejnost, tradiční sezónní akce či oblíbený klub Brouček, ve kterém se děti připravují na režim v mateřské škole.

  Rodinné centrum Srdíčko v rámci Týdne otevřených dveří navštívila více než stovka zájemců. Nejvíce z nich přišlo na čtvrteční zábavné odpoledne pro celou rodinu, kde si děti mohly zasoutěžit o pěkné ceny a s pomocí rodičů si vyrobit originální stolní hru.


  Rodinné centrum Srdíčko provozuje od 1. 1. 2008 Kolpingovo dílo ČR o.s. Sídlí v suterénu polikliniky ve Žďáru nad Sázavou. Nabízí programy pro těhotné ženy, matky na rodičovské dovolené, děti předškolního věku i širokou veřejnost.

  Více: www.rcsrdicko.cz