Pokud za nadpisem budete hledat jen suchou poučku, tak se pletete. Léto je v plném proudu a bohužel i plné skoků do vody na neznámých a nepřehledných nebo riskantních místech.

  BanalFatal - série seminářů o prevenci úrazů míchy (více na www.banalfatal.cz)

  Symbol léta, potřeba pořádně se odvázat na prázdninách, symbol všech reklam na zmrzlinu a chlazené nápoje, takhle zkrátka vypadá sexy léto. Jenže!

  BanalFatal! - projekt prevence úrazů míchy
  Většinou pod vlivem alkoholu stačí jednou skočit po hlavě, narazit hlavou o dno, či jinou nečekanou překážku a fatálně si tak poranit míchu. Následky, to znamená ochrnutí, je trvalé a nevratné. Varující filmový spot z dílny týmu Marka Dziuby, pod režií Jana Těšitele, má právě pomoci v prevenci úrazů páteře a míchy. Je paradoxní, že právě výrobu takového spotu si zařídili sami vozíčkáři. Chtějí upozornit mladé lidi, ať neskáčou v neznámých vodách, ať neskáčou do vody po hlavě. Ale hlavně, ať se nenechají vyprovokovat ke skoku, pokud neumí skutečně správně skákat.

  Spot naleznete zde:
  http://www.youtube.com/watch?v=Kf7l8Gd1aro

  Tým BanalFatal - seminářů prevence úrazů míchy Ředitelka České asociace paraplegiků-CZEPA Alena Jančíková, vozíčkářka, projektem upozorňuje na stále stejné okolnosti příčin úrazů: „Lidé si neuvědomují následky, jak banální situace jako je skok do vody, mohou mít fatální následky. Z praxe známe absurdní příklady. Lidé skáčou do svých zahradních bazénků nebo na místech, kde vůbec netuší, jak hluboká tam voda je“.

  CZEPA spotem odstartovala preventivní program úrazů páteře a míchy s názvem BanalFatal! Program je doplněn o semináře, které budou na podzim 2014 v šesti krajích. Účelem je edukovat pedagogy o možných úrazech. Lektorem je herec a kaskadér Hynek Čermák. Ten si ve spotu sice skokana do vody nezahrál, ale můžete ho vidět živě vyprávět, jak lze bezpečně riskovat a užít si adrenalin, pokud na seminář přijdete. Stačí sledovat preventivní program na webu:
  banalfatal.cz

  BanalFatal! - projekt prevence úrazů míchy Jmenovaný spot o frajerském skoku do vody nekončí dobře. Je to jeden z mnoha příběhů, o kterých by mohli vozíčkáři vyprávět. V České republice přibývají 3 vozíčkáři týdně. Každý rok se spinální jednotky a organizace CZEPA musí postarat o 150 nových vozíčkářů.

  Spot byl natočen za laskavé podpory Ministerstva zdravotnictví ČR a dostanou ho účastníci seminářů prevence, poběží v médiích.
  Ihned je k vidění na FB a webu preventivního programu Banal-Fatal.
  http://www.youtube.com/watch?v=Kf7l8Gd1aro

  Nejbližší semináře:

  17.9. 2014
  Seminář Královéhradecký kraj
  (lektoři: Zuzka Přibilová, Adam Spálenský, Hynek Čermák)

  22.10. 2014
  Seminář Jihočeský kraj
  (lektoři: Zuzka Přibilová, Adam Spálenský, Hynek Čermák)

  24.10. 2014
  Seminář Plzeňský kraj
  (lektoři: Ondřej Pošta, Adam Spálenský, Hynek Čermák)

  Kdykoliv nás kontaktujte pro upřesnění!

  Andrea Hutková
  Koordinátor projektu BanalFatal

  T: 777 710 779
  Napište si o seminář!

  www.banalfatal.cz
  www.czepa.cz