To zažily děti, které se vydaly na Loupežnické putování II. od 4. do 11. července 2015.

  Tábor Bobříkov 2015 - Loupežnické putování II.

  Táborová základna tentokrát byla v Parkhotelu Mozolov na Milevsku. Stylové chatky, palandy, kolem lesy, sportovní hřiště, rybník, krytý bazén a výborná kuchyně. Na tábor dorazilo 37 dětí, z toho 22 chlapců a 15 dívek ve věku 6 – 15 let.

  Tábor Bobříkov 2015 - Loupežnické putování II. Po setkání všech účastníků jsme se vrhli do seznamování. Sedíme v kruhu, každý se představí svým jménem a přidá si vlastnost. Tak jsme rázem poznali andělskou Anežku, koumáckého Kubu, fajnového Františka, kovbojskou Karolínu, mazaného Matěje a všechny ostatní děti. Bylo fajn si přidat vlastnost, která začíná stejným písmenem jako křestní jméno, což se vydařilo takřka všem a žádná vlastnost se neopakovala. A potom hurá na další hry a soutěže. Děti se rozparádily a fandily. Večer už jsme byli jedna parta, jeden tým. A to nás čekalo hledání pokladu s truhlou plnou kšiltovek Bobříkov a rozdělení do tlup k vedoucím…

  Tábor Bobříkov 2015 - Loupežnické putování II. V pondělí nás čekala celodenní hra „Cesta do pravěku“, dobrodružná stezka s plněním 20 úkolů a večerní táborák s opékáním buřtů, zpíváním a vyprávěním vtipů.

  V úterý nás dopoledne čekala zdravověda. Nejprve několik dobrých rad do přírody, a potom zábava se motat do obvazů, připevňovat dlahy, zavazovat hlavy. Polední koupání v krytém bazénu, ostatně jako každé popoledne, bylo vítaným osvěžením po dopoledním programu v parném dni. Odpoledne jsme vyrazili do lesa na přírodovědnou stezku se stavěním lesních domečků. Zvířátka po nás najdou rozmanité úkryty.

  Tábor Bobříkov 2015 - Loupežnické putování II. Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet do zážitkového parku ZEMĚRÁJ v Kovářově. Parádní vyžití pro děti. Přírodní hlavolamy, bludiště, archeonaleziště, výroba amuletů, středověká vesnice s výkladem o životě v té době, stezka na boso…

  Ve čtvrtek jsme prožili den s četnými přeháňkami, což nám ale nepokazilo sportovní míčové dopoledne a střílení ze vzduchovky, stejně tak přípravu na odpolední vystoupení tlup s pohádkami. Výkony dětí byly obdivuhodné a hlavně se dobře pobavily navzájem.

  Tábor Bobříkov 2015 - Loupežnické putování II. V pátek odpoledne jsme se vydali na průzkum okolí, což se nám díky pestrému programu nepodařilo celý týden. Večer nás čekalo bouřlivé vyhodnocení několika soutěží a závěreční zhodnocení tábora. Každý účastník si odvezl dárky i diplom. A překvapení na závěr: noční bojovka! To bylo křiku, strachu, běhu, ale i odvahy několika statečných. Děti uléhaly poslední večer plné zážitků!

  Sobotní balení a loučení s účastníky bylo veselé i dojemné. Mnoho dětí vykřikovalo, že příští rok se těší znovu!
  Tým vedoucích byl unavený, ale šťastný za krásný týden s dětmi, které byly úžasné, kamarádské, bezprostřední, sportovní, nadšené…

  Tak děti, nezapomeňte „Bobříkov je kamarád, tábořím s ním rád,“ a příští rok se na Vás těšíme!
  Drtivous, Drtinos, Drtihuba a Drtikol