Vtipné komiksové ztvárnění českých dějin v nadživotní velikosti je k vidění ve Vrtuli ve Valašském Meziříčí. A to až do konce letošního prosince.

    Mamut vyhlíží návštěvníky na výstavu Dějiny udatného českého národa (Vrtule, Valašské Meziříčí)

    Obří leporelo výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové vzniklo na základě její stejnojmenné knihy. Kniha byla v roce 2003 oceněna cenou Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhou za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatou pečetí za nejlepší polygrafický počin roku 2003. Ve spolupráci s Českou televizí vznikl stejnojmenný animovaný seriál, přibližující naše předky s humorem, nadsázkou a ironií.

    Výstava Dějiny udatného českého národa - veselý testík (Vrtule, Valašské Meziříčí)Výstava Dějiny udatného českého národa - hravý koutek (Vrtule, Valašské Meziříčí) Výstava je okořeněna o mnoho dalších tvořivých prvků. Své znalosti můžete vyzkoušet v interaktivní hře, jež vás zábavnou formou provede naší historií. Na chvíli spočnout lze v kostymérně historických obleků a pořídit parádní fota s nádechem dávných časů. Krásné dřevěné hry z třicátých let vás vtáhnou do časů našich prabáb a pradědů. Zvídaví si mohou vyplnit jednoduchý testík, na jehož konci čekají vylosované skvělé ceny. A nevíte-li čím obdarovat své blízké na Vánoce, mohou vás inspirovat knihy a hry pocházející z dílny autorky.

    Výstava Dějiny udatného českého národa - historické kostýmy (Vrtule, Valašské Meziříčí) Výstavu můžete navštívit až do konce prosince 2017 v pondělí, středu a pátek od 14.00 do 18.00, cena vstupného je 20 Kč. Pro školní kolektivy či jiné zájmové skupiny lze domluvit individuální návštěvu v jiném čase. Vrtule – svět her a poznání se nachází kousek od náměstí na ulici Pospíšilova 12/13 ve Valašském Meziříčí.

    http://www.zlatesipy.cz/vrtule