Letošního ročníku se účastnilo 226 dětí a mladých lidí ze 13 týmů. Dobro-druzi na to nebyli sami, pomohli jim jejich patroni i 229 dobrovolníků.

  13 posádek Dobro-druhů uspořádalo čtyřicítku benefičních akcí (nadace VIA)

  Na přípravě dobročinných akcí se podílelo několik věkových kategorií, nejmladší dobro-druzi navštěvují čtvrtou třídu a nejstarší patron oslaví letos 67 narozeniny.

  Dobro-druhům se podařilo za 6 měsíců uspořádat 40 benefičních akcí, na kterých vybrali 597 302 Kč. Akce navštívilo přes 8 000 návštěvníků, z nichž polovina přispěla na dobročinné účely. Nadace Via spolu s dárci přispěla na realizaci benefičních akcí částkou 65 000 Kč a také navýšila výtěžek z akcí na 1 023 902 Kč.

  Je léto a týmy Dobro-druhů z posledního ročníku filantropického programu pro děti a mládež si užívají zasloužený odpočinek po několika měsících naplněných filantropií. Jejich dobrodružství začalo minulý rok v listopadu, kdy se všechny týmy setkaly v Praze na úvodním setkání. Podpořené týmy od nás získaly vzdělání, finance i metodickou podporu. Dobro-druzi nám i letos dokázali, že při pomáhání druhým nezáleží na věku ani financích a uspořádat benefiční akci pro dobrou věc může každý z nás.

  Moderní technologie i chemické pokusy

  Jste zvědaví, jaké originální benefiční akce mladí dobro-druzi a dobro-družky vymysleli? Mezi oblíbené stálice patřily různé prodejní jarmarky či koncerty. Dobro-druzi se však nebáli ani chemických workshopů a vězte, že i výrobou umělé krve můžete konat dobro. Tým Dak. Dejte, kolik snesete uspořádal úspěšný golfový turnaj. A během dětského dne na hvězdárně v Ondřejově se mohli návštěvníci setkat s Krtkem kosmonautem, který se vrátil z výpravy do vesmíru.

  V letošním ročníku se dva odvážné týmy pustily do online dárcovství přes Darujme.cz. Týmy zjistily, že založení výzvy na Darujme je hračka a získaly tak pro své projekty dalších 50 000 Kč. Díky výzvám se jim podařilo oslovit dárce, kteří se třeba zrovna nemohli účastnit jejich benefičních akcí.

  Na začátku letošního roku jsme se dojímali společně s projekty Záchrana kapličky v Hlubanech a Slabikáře pro všechny. Tyto dva týmy se seznámily na úvodním vzdělávacím semináři. Hlubanské projekt týmu Slabikáře pro všechny nadchl a rozhodli se, že i oni přispějí na nákup slabikářů do českých škol v zahraničí.

  Jestli už jste zvědaví, jak děti a mladí lidé pomáhají, pusťte se spolu s námi do čtení:

  https://www.nadacevia.cz/2018/07/18/13-posadek-dobro-druhu-doplulo-zdarne-ke-svemu-cili/