pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

     QR kód této stránky ->

Liga lesní moudrosti: Otevření fary v Michalových Horách

Autor: Tomáš Novotný | zařazeno: 2. 8. 2019 | přečteno 1856

Otevření fary - základny Ligy lesní moudrosti - v Michalových horách očima budovatele chalup v Asociaci TOM.

Liga lesní moudrosti: zapalování ohně při slavnostním otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019)

Liga lesní moudrosti: zapalování ohně při slavnostním otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019)Liga lesní moudrosti: slavnostní otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019) Tak nás dohnali!
A v některých detailech, nerad to píšu, možná i předehnali. Liga lesní moudrosti zakoupila před asi 14 lety faru a víc než desetiletí se přátelé woodcrafteři mořili s její opravou. Dopadlo to výtečně.

Dvě století stará fara je bezesporu nejhezčím domem v Michalových Horách u Plané. Dvacítka lidí se v ní vyspí, ohřeje se u skvostných kachlových kamen, projde se márnicí (ano, ve stavení je prostor, který se kdysi dávno používal k tomuto truchlivému účelu), posedí na krásné a skvěle vymyšlené zahradě.
Liga lesní moudrosti: slavnostní otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019)Liga lesní moudrosti: slavnostní otevření fary v Michalových Horách (1. 8. 2019) Ta nadchne hlavně děti.
Woodcrafteři, protože jsou koumesové a hloubaví lidé, vypozorovali, že malé děti opisují při běhu nejrůznější kružnice.
A vyšli jim vstříc! Prcek se může spustit po hasičské tyči, proběhnout se po skvělých dřevěných špalících a pak hupnout do podzemního tunelu, odkud....hravě vyjede. Dítko běhá v radostném kruhu.

Ale zpátky k vlastnímu stavení. Fara je řemeslně překrásně zvládnutá, vybavená historickými kousky nábytku, které si zrovna říkají o vlídné zacházení.

Opravená fara Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách Nad farou se tyčí kostelík. Notně oprýskaný, ale též malebný. Místu dodává zajímavou atmosféru.

Opravená fara Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách Z Michalových Hor to není daleko do Plané, Mariánských Lázní, Tachova, můžete se projít po pěkných lesích, vřesovištích či vyhlášených mokřadech.

Lize patří uznání a blahopřání a našim oddílům rada, aby neváhaly chalupu navštívit.

(ton)
foto -ton- a archiv LLM


Další informace na webových stránkách Ligy lesní moudrosti.

Na renovaci základny LLM odpracovali dobrovolníci tisíce hodin, finančně přispělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - oboje zaslouží velké poděkování.


PROGRAM 1. srpna 2019, fara Michalovy Hory
Opravená fara Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách 10:00 – přednáška vnučky E.T. Setona Julie A. Seton a Julee Brooks v sále nad hospodou
14:00 – slavnostní otevření Fary Michalovy Hory a požehnání faře
17:00 – indiánské písně a tancování, soutěž v rozdělávání ohně
20:00 – indiánská diskotéka

Opravená fara Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách Po celé odpoledne:
• prohlídky Fary s nejedním překvapením
• poznávání přírodního a nerostného bohatství Michalových Hor
• výstava fotografií ze života Ligy lesní moudrosti
• hry pro malé
• seznamovací aktivita nejen pro velké

http://www.woodcraft.cz/otevrenifary/vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+