pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: sdružení

     QR kód této stránky ->

Uznané organizace dětí a mládeže se sešly na MŠMT

Autor: Aleš Sedláček | zařazeno: 11. 6. 2020 | přečteno 1899

Na MŠMT se sešli zástupci organizací, které jsou držitelem titulu Uznaná organizace. Pro organizace to byla první příležitost se potkat s novou ředitelkou odboru Klárou Bezděkovou.

Uznané organizace dětí a mládeže se sešly na MŠMT (foto Aleš Sedláček)

Ředitelka odboru pro mládež MŠMT Klára Bezděková (foto Aleš Sedláček) Ta nahradila dlouholetého ředitele odboru pro mládež Michala Urbana, který po reorganizaci koncem roku 2019 z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy odešel.

Začátek jednání 10. června 2020 byl věnovaný změnám v rozpočtech dotačních projektů, ke kterým bude muset v mnoha případech docházet kvůli epidemiologické situaci a přizpůsobení činnosti novým požadavkům.
Platnost titulu se rozhodnutím vedení MŠMT prodlužuje o jeden rok. V tomto roce bude odbor pracovat na vyhlášení nové výzvy.

Uznané organizace dětí a mládeže se sešly na MŠMT (foto Aleš Sedláček) MŠMT i nadále plánuje mít vyčleněnou část dotačního programu právě pro uznané organizace. To se osvědčilo. Nedochází k nechtěné konkurenci, kdy se například organizace s lokální nebo krajskou působností obávají, že jim velké celorepublikové organizace dotace vyčerpají.

Hodnocení po segmentech je přehlednější i pro členy hodnotící komise.

Uznané organizace dětí a mládeže se sešly na MŠMT (foto Aleš Sedláček) Dalším tématem je organizace vzdělávacích dnů. Jedná se o podporu vzdělávání dětí, které například nemohly nastoupit do školy.
Vzdělávací den je jednodenní program, kde je povinnost se zaměřit na vzdělávací aktivity v rozsahu 4 hodiny. Preferovaná doba pořádání jsou letní prázdniny, tak, aby účastníci byli lépe připraveni na pravidelnou školní docházku, která je od září čeká.
Pracovníci MŠMT v debatě několikráte vyzvedli, že jsou potěšeni tím, jak organizace reagovaly na nastalou situaci a pomáhaly dětem, rodičům, seniorům, obcím, kde působí.

Aleš Sedláček

Aktuální seznam organizací, které jsou držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží:

Asociace středoškolských klubů
Asociace turistických oddílů mládeže
Česká tábornická unie
Český rybářský svaz
Český svaz ochránců přírody
Duha
Hnutí Brontosaurus
Hudební mládež
Junák - český skaut, z. s.
Klub Pathfinder
Liga lesní moudrosti, z. s.
Mladí ochránci přírody, z.s.
Občanské sdružení KADET
Pionýr, z. s.
Salesiánské hnutí mládeže
Salesiánské kluby mládeže
Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska
YMCA v České republicevytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Alej v Třešti (foto Arnika)
10. 4. 2021, 587x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů

, x
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2021 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> --> --> --> --> Google+