Příběhy od srdce zazní v budějovické katedrále sv. Mikuláše

| Autor: Eva Fruhwirtová | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 25. 3. 2009 |

Českobudějovická katedrála sv. Mikuláše se v pátek 27. března otevře všem, kteří se chtějí v postním čase zastavit, zapomenout na uspěchaný svět, vychutnat si krásnou hudbu a zaposlouchat se do nejrůznějších životních příběhů. Diecézní centrum mládeže při českobudějovickém biskupství zde totiž pořádá sedmihodinový program s názvem Večer otevřených srdcí. „V předvečer největšího křesťanského svátku se chceme společně setkat, strávit spolu příjemné chvíle v modlitbě a otevřít svoje srdce druhým. Je to šance, jak popřemýšlet o svém životě a třeba i o vztahu s druhými,“ říká českobudějovický pomocný biskup Pavel Posád.

Pro návštěvníky vytvořily stovky dětí v rámci soutěže „Dávám Ti své srdce“ obrázky srdcí. Výtvarná díla byla do Českých Budějovic zaslána z celého Jihočeského kraje a zájem ze strany dětí byl velký. „Děti měly za úkol ztvárnit představu srdce jako symbolu přátelství a Boha. Na památku je dostanou účastníci Večera otevřených srdcí jako malý dárek,“ vysvětluje českobudějovický biskup.

Večer je zdarma a volně přístupný. Program začíná v 17.00 bohoslužbou při svíčkách a pokračuje multimediální křížovou cestou s promítáním významných uměleckých děl, na níž naváže meditace společenství mládeže s hudebním doprovodem kapely Memento ze Sušice. V rámci celého večera vystoupí také Chrámový sbor z Tábora s výběrem nejznámějších chorálových skladeb, členové společenství vysokoškoláků Čtyrák s meditací a hudební skupina NaSkok z Prachatic.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009030067-pribehy-od-srdce-zazni-v-budejovicke-katedrale-sv-mikulase.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku