8800 lidí hlasovalo: nejzajímavějším moravskoslezským projektem je skautské centrum

| Autor: Junák - český skaut | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 25. 11. 2010 |

Skautské centrum VANAIVAN Kopřivnice Skautské centrum VANAIVAN v Kopřivnici je nejzajímavějším projektem podpořeným z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Dostalo nejvíce hlasů v soutěži Nej kačka z Evropy, do které se zapojilo 8800 lidí.
Pro VANAIVAN hlasovalo 1644 lidí.

Skautské centrum VANAIVAN Kopřivnice - slavnostní otevření na sklonku roku 2009 „Získali jsme nový domov. Dříve jsme se stěhovali z jedněch provizorních prostor do druhých,“ říká o skautském centru Zdeněk Michálek, šéf kopřivnických skautů. „Centrum je otevřeno skautům, dětem i širší veřejnosti. A máme tady živo,“ popisuje Michálek. VANAIVAN funguje od počátku roku 2010, je v něm několik kluboven a školicích místností. Na výstavbu centra za 20,5 milionů korun přispěla evropská dotace 18,7 milionů korun.

Skauti střediska Vanaivan Kopřivnice Ve skautském centru se scházejí dětské oddíly, konají se zde příměstské tábory i rozličné vzdělávací akce, kurzy jógy i jiné veřejné akce. Centrum je otevřené i akcím pro děti se znevýhodněním – například v květnu hostilo školu v přírodě pro znevýhodněné děti.

Z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko dosud bylo podpořeno 500 projektů částkou 11 miliard korun. Vyčerpat zbývá přibližně dalších 7 miliard korun. Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za příjem, hodnocení i proplácení projektů.

Skautské centrum VANAIVAN Kopřivnice - slavnostní otevření na sklonku roku 2009 - VIP hosté
Skautské středisko Vanaivan Kopřivnice - slavnostní zahájení centra VANAIVAN
Skautské středisko Vanaivan Kopřivnice - slavnostní zahájení provozu centra VANAIVAN

Více o soutěži Nej kačka z Evropy:
Junák - svaz skautů a skautek ČR http://www.nejkacka.eu

Více o skautském středisku Vanaivan:
www.vanaivan.cz

Foto Dominik David, Králík a archiv střediska Vanaivan


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010110060-8800-lidi-hlasovalo-nejzajimavejsim-moravskoslezskym-projektem-je-skautske-centrum.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku