Matky s dětmi trávily víkend při studiu účetnictví

| Autor: Roman Málek | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 7. 5. 2012 |

Víkendové nádherné počasí neodradilo na dvě desítky účastníků se vzdělávat v oblasti ekonomiky a účetnictví v hotelu Kapitán na Seči. Pořadatelské Občanské sdružení Altus dokonce umožnilo účast i maminkám s pěti a tří měsíčními dětmi.

Maminky s malými dětmi se vzdělávaly v oblasti ekonomiky a účetnictví v rámci projektu Klíče pro život

Účastníci se prakticky seznamovali s různými typy smluv, ale i samotnou podstatou účtování a řízením financí. „Aktéři také rozebírali problémy z praxe a diskutovali nad aktuálními legislativními věcmi,“ podotkl za pořadatele předseda sdružení Martin Benák.

Maminky s malými dětmi se vzdělávaly v oblasti ekonomiky a účetnictví v rámci projektu Klíče pro život „Celý vzdělávací program je naprostým unikátem. Nejenom forma a obsah vzdělávání, ale i další aktivity. Mezi ně patřilo i umožnění ženám s dětmi se účastnit neformálního vzdělávání,“ prozradil supervizor vzdělávacího programu Roman Málek. Ten dodal, že vše proběhlo naprosto hladce a forma se osvědčila.

Kurz projektu Klíče pro život na Seči byl spolufinancován Evropským sociálním fontem a státním rozpočtem České republiky „O odborný výklad se postarala ředitelka Generation Europe a členka Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání při Ministerstvu financí Lenka Petýrková,“ uvedla garantka odborné části Eva Fruhwirtová z rakousko – české vzdělávací společnosti Wifi Czech Republic.

Maminky s malými dětmi se vzdělávaly v oblasti ekonomiky a účetnictví v rámci projektu Klíče pro život Na setkání dorazila z Národního institutu dětí a mládeže supervizorka vzdělávacích aktivit Michaela Přílepková, kterou překvapila struktura účastníků: „Osobně jsem ocenila, že účastníci jsou napříč organizacemi, a to z různých koutů republiky. Výměna zkušeností mezi účastníky a řešení praktických problémů z praxe s lektory tak přinese organizacím řadu nápadů a zlepšení v oblasti ekonomického řízení.“

Vzdělávací program je prováděn v rámci projektu Klíče pro život jako veřejná zakázka Tvorba, inovace a ověření vzdělávacích programů v oblasti uznávání neformálního vzdělávání.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2012050013-matky-s-detmi-travily-vikend-pri-studiu-ucetnictvi.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku