Velká tomícká brigáda na konci prázdnin

| Autor: Tomáš Novotný | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 1. 9. 2016 |

V předposledním srpnovém týdnu se na Oparenském mlýně a také v severočeském Sloupu konala tradiční velká brigáda. Největší a "nejnáročnější" základny tomíků vyžadují každoroční údržbu.

Velká prázdninová brigáda na tomícké základně Opárenský mlýn 2016

A pro tu jsou mladí brigádníci z celé republiky těmi nejvhodnějšími.

Velká prázdninová brigáda na tomícké základně Opárenský mlýn 2016Velká prázdninová brigáda na tomícké základně Opárenský mlýn 2016 Co jsme dělali? V Oparně jsme čistili náhon zanesený bahnem. Byla to práce strašlivá, protože smradlavá a mazlavá. Celý mlýn se generálně uklidil, pořezalo se snad 15 kubíků palivového dřeva, které mladý vůdce brigády Véna Křepelák z českolipských Dakotů vytahal se svými parťáky z těžce přístupného lesa...

Velká prázdninová brigáda na tomícké základně ve Sloupu 2016Velká prázdninová brigáda na tomícké základně ve Sloupu 2016 Ve Sloupu vyklidily mladé ruce z garáže doslouživší nábytek. Nábytek skončil ve sběrném dvoře, garáž bude opravena a změní se částečně na ústřední archiv tomíků. I kolem herberku se sekalo, klučelo, myla se okna v obou objektech, malovala se chodba, vyklízel se sklep od zbytku škváry z dob Gustava Husáka.

Velká prázdninová brigáda na tomícké základně Opárenský mlýn 2016Velká prázdninová brigáda na tomícké základně Opárenský mlýn 2016 Brigádníkům z Ostravy, Hlásné Třebáně, Zadní Třebáně, Hlučína, Hradce Králové, Dobranova, Poděbrad, Ústí nad Labem, Sedlčan, Prahy, Smiřic, Dvoru nad Lužnicí, Třince, České Lípy, Říčan, Libice nad Cidlinou a Lhoty pod Libčany patří velký dík - za práci, optimismus a dobrou náladu, která jim vydržela celý slunný týden.

Tomáš Novotný, Asociace TOM

#dobrovolnici

#dobrovolnici

Dobrovolník je člověk, který se ze své vůle rozhodne věnovat ve svém volném čase svou energii, znalosti a zkušenosti např. dětem, potřebným lidem nebo veřejně prospěšným činnostem bez nároku na odměnu.

Dobrovolnictví je činnost, kterou vytváří dobrovolník bez nároku na odměnu nebo jiné výhody.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2016090003-velka-tomicka-brigada-na-konci-prazdnin.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku