Konference o vzdělávání v organizacích dětí a mládeže „I dobrovolník může být odborník“ proběhla v Jihlavě

| Autor: Aleš Sedláček | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 11. 11. 2016 |

V příjemném prostředí Vily Eden v Jihlavě proběhla ve čtvrtek 10. listopadu konference s názvem Vzdělávání v organizacích dětí a mládeže, i dobrovolník může být odborník.

Z konference „Vzdělávání v organizacích dětí a mládeže – i dobrovolník může být odborník“ v Jihlavě, CVVZ 2016
30 zástupců NNO, MŠMT a VŠ diskutovalo, jak pomoci vedoucím i dalším dobrovolníkům v organizacích dětí a mládeže k lepšímu využití jejich znalostí a dovedností, které si do života přinášejí právě z práce ve volnočasové aktivitě.

Z konference „Vzdělávání v organizacích dětí a mládeže – i dobrovolník může být odborník“, Michal Urban z MŠMT, Jihlava, CVVZ 2016 Z konference „Vzdělávání v organizacích dětí a mládeže – i dobrovolník může být odborník“ v Jihlavě, CVVZ 2016 Účastníci konference se shodli na potřebě uznávání kvalifikace vedoucího dětí a  mládeže jako pedagogické. To by umožnilo vedoucím, kteří nemají formální pedagogické vzdělání po složení předepsané zkoušky pracovat například v DDM či školní družině nebo se pak účastnit akreditovaných vzdělávacích kurzů Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků se stejným osvědčením na výstupu jako jejich kolegové učitelé.
Z konference „Vzdělávání v organizacích dětí a mládeže – i dobrovolník může být odborník“, Aleš Sedláček - ČRDM, CVVZ Jihlava 2016 Z konference „Vzdělávání v organizacích dětí a mládeže – i dobrovolník může být odborník“, Daniela Havlíčková - Klíče pro život, CVVZ Jihlava 2016 Toto uznání kvalifikace pro výkon povolání je praktickou ukázkou zákona o dalším vzdělávání, který si klade za cíl, pomáhat hledat cesty a motivovat ke vzdělávání i jinými formami než vystudováním školy. Takovýto přístup může kromě našim vedoucím pomoci i dalším mladým lidem, kteří např. nedodělají školu. Díky zápalu pro věc, praxi, mimoškolní činnosti, se mohou pokusit složit zkoušku a obdržet doklad o jejím splnění. Tento doklad pak může nahradit vysvědčení.

Z konference „Vzdělávání v organizacích dětí a mládeže – i dobrovolník může být odborník“ v Jihlavě, CVVZ 2016 Ministryně školství Kateřina Valachová tento přístup podporuje a slíbila, že se pokusí moderovat debatu mezi vysokými školami a terénem. Stalo se tak na debatě ministryně se zástupci organizací dětí a mládeže v Klubovně Ligy lesní moudrosti 1. 11. 2016.

#konference #Vzdělávání #dobrovolník


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2016110029-konference-o-vzdelavani-v-organizacich-deti-a-mladeze-i-dobrovolnik-muze-byt-odbornik-probehla-v-jihlave.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku