Ústeckým Ámosem je David Turek. Známe letošní semifinalisty

| Autor: Dětská tisková agentura (DTA) | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 23. 2. 2018 |

Ve středu 21. února proběhlo v Senátu PČR poslední regionální kolo 25. ročníku ankety Zlatý Ámos. Žáci v něm obhajovali nominace osmi učitelek a jednoho učitele.

Zlatý Ámos 2018 - semifinalista David Turek ze ZŠ T. G. Masaryka v České Kamenici se senátorkou Miluší Horskou

Zlatý Ámos 2018 - semifinalistka Helena Lísková ze ZŠ Ladova v Litoměřicích

Porota do semifinále vybrala paní učitelku Helenu Lískovou ze ZŠ Ladova v Litoměřicích a pana učitele Davida Turka ze ZŠ T. G. Masaryka v České Kamenici. Ten se stal zároveň Ústeckým Ámosem 2018.

Posledním regionálním kolem zároveň vyvrcholil výběr semifinalistů. Je jich celkem 15. Sejdou se ve čtvrtek 1. března 2018 v zrcadlových sálech MŠMT, kde budou usilovat o postup do finále. Před porotou budou prezentovat to, čím je na souboj o postup vybavili jejich žáci. Ti mají za úkol dát na semifinále svému oblíbenému učiteli nebo učitelce tři věci, které dokládají jejich vzájemný vztah.

„Bystrost a vynalézavost žáků a studentů je obdivuhodná. Z minulých ročníků vím, že i samotní semifinalisté jsou často zaskočeni, čím je jejich žáci vybavili,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal. Porota to v žádném případě nemá jednoduché. Vybrat z patnácti semifinalistů pouze šest finalistů, je velmi náročné.

Veřejné finále 25. ročníku Zlatého Ámose je v pátek 23.3. 2018 od 14 hodin v kongresovém sále hotelu Olšanka. Slavnostní korunovace pak na Galavečeru v hotelu Ambassador-Zlatá Husa v sobotu 24. března.

Více informací na  www.zlatyamos.cz

#zlatyamos

#zlatyamos

Zlatý Ámos - Anketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími.
Více informací najdete v článcích o anketě Zlatý Ámos na ADAM.cz a také na internetových stránkách akce www.zlatyamos.cz.

Instagram - #zlatyamos - Twitter - #zlatyamos - Facebook - #zlatyamos


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2018020057-usteckym-amosem-je-david-turek-zname-letosni-semifinalisty.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku