Skautská aplikace HopSkoč pro rodiče je plná her – a pro všechny zdarma!

| Autor: Junák - český skaut | Rubrika: knihovnička | Vydáno dne: 28. 7. 2018 |

Základní myšlenkou herního nápadníku je, že nejlepší hračkou pro malé děti není tablet nebo mobil, ale maminka s tatínkem, a nejlepší investicí je společně trávený čas.

Skautská aplikace HopSkoč pomáhá rodičům s vymýšlením zábavy pro děti. A nyní je pro všechny zdarma!

A aby to měli rodiče s hledáním jeho náplně jednodušší, skauti jim přináší příruční inspiraci.

Skautská aplikace HopSkoč shromažďuje nápady na jednoduché, ale smysluplné a zábavné hry pro menší děti, při kterých si zábavu užijí děti i dospělí. Všechny aktivity přitom spojuje důležitý princip – jsou nápadité a zároveň nenáročné na realizaci.

Skautská aplikace HopSkoč pomáhá rodičům s vymýšlením zábavy pro děti. A nyní je pro všechny zdarma Hry se dají třídit podle věku dětí, prostředí či délky času, hodnotit a ukládat do oblíbených nebo vyhledávat podle kategorií. Chcete zabavit dítě při cestování nebo v čekárně u doktora? Žádný problém, stačí vybrat příslušnou kolekci. K objevování nových aktivit pak slouží doporučení na dosud nevyzkoušené hry, protože zásoba her se neustále rozrůstá.

Rozhraní aplikace se řídí heslem, že v jednoduchosti je krása. Jednotlivé hry jsou zobrazeny v přehledném seznamu s ilustračními obrázky. Stačí jen vybrat, přečíst si instrukce a začít si hrát. Celý systém je velmi intuitivní, aby nebral čas, který je lepší věnovat dětem. Protože na skutečných offline zážitcích s dětmi je celá aplikace postavená.

V jakých situacích může být HopSkoč užitečný?

Po cestě v autě, když uvíznete v koloně a není to už zábavné vůbec pro nikoho,
• když na výletě začnou bolet nožičky a je potřeba dojít ještě kus cesty,
• když jsou děti nemocné, jsou doma dlouho zavřené a pochopitelně je už nic nebaví,
• když čekáte u doktora, cestujete vlakem nebo je ošklivé počasí,
• když máte chuť si společně něco zahrát, ale nemáte žádný nápad.

Jaké hry u nás najdete? Zkuste třeba LEDOVEC
Do igelitového pytlíku či uzavíratelné plastové nádoby dáme vodu, kterou necháme v mrazáku zmrznout. Vznikne „ledovec“, který umístíme při koupání do vany. S dítětem můžete ledovec či ledovce obeplouvat, ale také si vysvětlit rozdíl mezi vodou a ledem.

Praktické informace:
• aplikace je k dispozici pro iOs a Android
• používání aplikace je bezplatné

hopskoc.cz

https://www.facebook.com/hopskoc.cz/

Zdroj:
https://www.skaut.cz/skautska-aplikace-hopskoc-pomaha-rodicum-s-vymyslenim-zabavy-pro-deti-a-nyni-je-pro-vsechny-zdarma/


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2018070050-skautska-aplikace-hopskoc-pro-rodice-je-plna-her-a-pro-vsechny-zdarma.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku