Pardubický kraj má svého Ámose

| Autor: Dětská tisková agentura (DTA) | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 21. 2. 2020 |

Sedm oblíbených pedagogů ve čtvrtek 20. února mělo šanci postoupit do semifinále ankety Zlatý Ámos. A pouze jeden z nich se mohl stát Ámosem Pardubického kraje.

Zlatým Ámosem Pardubického kraje 2020 se stala Jana Jeřábová z Labské SOŠ a SOU v Pardubicích (na snímku se senátorkou Miluší Horskou, vpravo, a svými žákyněmi)

Záleželo to především na žácích, kteří museli přesvědčit porotu, že právě ta nebo ten, kterého do ankety přihlásili, je takovou osobností, která může všechny ostatní reprezentovat v celostátním semifinále. Podařilo se to žákyním Jany Jeřábové z Labské SOŠ a SOU v Pardubicích.

Zlatá Ámoska Pardubického kraje 2020 Jana Jeřábová z Labské SOŠ a SOU v Pardubicích (se senátorkou Miluší Horskou, a svými žákyněmi) „Argumenty obhájkyň byly nejen přesvědčivé, ale také velmi dobře připravené a prezentované,“ vysvětlil rozhodnutí poroty zakladatel Zlatého Ámose Slávek Hrzal. „Žákyně dokázaly vystihnout vlastnosti své paní učitelky - smysl pro humor, náročnost, spravedlivost, obětavost. Líbil se mi termín, který použily: Máme z ní strach, ale takovej ten dobrej,“ dodal Hrzal.

„Musím především poděkovat svým žákům. Oni mě do ankety přihlásili, oni připravili obhajobu. Samozřejmě jsem šťastná. Jsem ráda, že moje práce má smysl a ti, pro které ji dělám, to dokážou ocenit,“ řekla Jana Jeřábová po korunovaci.

Pardubické regionální kolo se konalo v krásných prostorách Senátu PČR pod záštitou místopředsedkyně Miluše Horské. „Jsem ráda, že letos se Pardubický kraj v anketě velmi dobře prezentoval. Vím, že máme v našich základních a středních školách nadšené a kvalitní učitelky a učitele, jen je o nich málo slyšet. Organizátorům ankety chci poděkovat za to, že díky Zlatému Ámosovi se o těch nejlepších píše a mluví v médiích.“

Za týden proběhne poslední regionální kolo. Po jeho skončení budeme znát jména všech semifinalistů, kteří se 11. března sejdou v zrcadlových sálech MŠMT. Každý bude před ostatními prezentovat tři věci, které dokazují jejich vztah s žáky. S výběrem věcí jim žáci samozřejmě musí pomoci. Na závěr sami semifinalisté v tajné volbě vyberou šest finalistů.

text a foto DTA

Na fotografii senátorka Miluše Horská, Jana Jeřábová a její žákyně.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2020020057-pardubicky-kraj-ma-sveho-amose.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku