Již podevatenácté proběhne výstava HRY A HLAVOLAMY. Letos to bude opět na Novoměstské radnici v Praze a nebude chybět spousta novinek.

  Hry a hlavolamy - výstava s hernou deskových společenských her v Novoměstské radnici je již podevatenácté...

  Návštěvníci si mohou zahrát na 100 různých deskových a společenských her. Ve vitrínách, ale i na pultech, bude k dispozici několik desítek mechanických hlavolamů. Naprostou většinu si budou moci všichni návštěvníci zapůjčit a vyřešit. „Potrapte si mozkové závity u hlavolamů ze sbírky patrona výstavy RNDr. Jaroslava Flejberka. Ve vitrínách pak uvidíte zajímavé sbírky a rarity z různých zemí. Hrát si hry budete moci třeba 10 hodin v kuse v krásných prostorách Novoměstské radnice!“ zve Pavel Hofrichter, ředitel výstavy.

  Hry a hlavolamy - výstava s hernou deskových společenských her v Novoměstské radnici je již podevatenácté... Datum: 12. – 15. 9. 2013
  Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
  Otevírací doba: čtvrtek a pátek 8.00 – 18.00 h, sobota a neděle 10.00 – 18.00 h
  Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 180 Kč, skupinové 60 Kč

  Kromě tradiční a nejvíce navštěvované velké herny deskových her pro hráče bez rozdílu věku je připravený i bohatý doprovodný program, který obsahuje přednášky pro školy a skupiny, hlavolamové workshopy pro veřejnost, soutěže. Návštěvníci výstavy se také mohou těšit na sobotní síň sběratelů se zahraniční účastí.

  Hry a hlavolamy - výstava s hernou deskových společenských her v Novoměstské radnici láká i na Muzejní noc Pro školní i mimoškolní skupiny jsou připraveny zajímavé přednášky z oblasti hlavolamů, logiky a rébusů, které se budou konat vždy dopoledne ve čtvrtek a v pátek. V rámci těchto přednášek žáčci a studenti poznají tajemství různých hlavolamů, jejich původ, rozdělení, historii a tipy na řešení – hlavolamy si přímo vyzkouší a mohou se zúčastnit i tématických soutěží.

  V rámci velké herny si návštěvníci vyzkouší populární deskové, společenské nebo karetní hry od českých výrobců a distributorů. K dispozici jim budou vyškolení instruktoři, kteří je seznámí s pravidly a poradí i při výběru vhodné hry pro rodinu nebo jako vánoční dárek. „Výhodou takové prezentace her je, že každý z návštěvníků si může všechny hry zahrát, vyzkoušet a rozhodnout se pro zakoupení hry nejen podle barevnosti krabice, ale podle toho, zda ho hra skutečně zaujme. V dnešní přetechnizované době doporučujeme deskové hry do každé rodiny. Pokud budete věnovat hraní her jeden večer v týdnu, zlepší se vztahy v rodině, hry učí komunikovat, spolupracovat, férově soutěžit. Také rozvíjí logické myšlení, paměť, postřeh a jemnou motoriku nejen u dětí každého věku.“ vysvětluje Pavel Hofrichter.

  Program 19. výstavy HRY A HLAVOLAMY:

  – Velkolepá herna deskových her pro všechny hráče bez rozdílu věku
  – Přednášky pro školy a skupiny
  – Hlavolamové workshopy pro školy i pro veřejnost
  – Setkání sběratelů – česká síň sběratelů
  – Výstava hlavolamů
  Více informací na www.hryahlavolamy.cz

  #hryahlavolamy #hlavolamy #video #ADAM.cz

  #hryahlavolamy

  V termínu 21. – 24. září 2016 proběhla tradiční velká herní výstava HRY A HLAVOLAMY.

  22. herní výstava HRY A HLAVOLAMY