V neděli 15. února 2015 můžete zavítat do malých restaurací vzniklých na ulici, v zahrádkách, v kancelářích, obývácích, které si na jeden den otevřou lidé, kteří rádi vaří.

  Mapa Restaurant Day (www.restaurantday.org)

  www.restaurantday.org

  Restaurant Day se koná čtyřikrát do roka. Tento karneval jídla a pití může dostat snadno zajímavý přesah, protože je ku příkladu skvělou příležitostí pro kreativní kolektivy, kteří chtějí navázat kontakt s podobně smýšlejícími lidmi, představit svůj tým, projekt nebo aktivity a to nejen co se gastronomie týká. Restaurant Day navíc zapadá do současných trendů zdravého stravování, lokálních surovin a trhů nebo komunitního smýšlení.

  Poslechněte si o Restaurant Day v Českém rozhlase:
  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3237825

  Pro zajímavost
  Myšlenka Restaurant Day vznikla před pár lety ve Finsku a dál se lavinovitě šíří po celém světě. Například v květnu 2011se účastnilo 45 jednodenních „restaurací“ ve 13 městech. Při posledním Restaurant Day 15. listopadu 2014 to už bylo 1698 restaurací v 35 zemích.
  Jak vypadá mapa zapojených míst letos? Podívejte se na mapu, najděte nejbližší události ve Vašem okolí a zajděte se podívat, ochutnat i pobavit.

  Další termín připadá na sobotu 16. května 2015. Stačí si zdarma zaregistrovat místo (doma, v parku, v zavedené restauraci) své restaurace na www.restaurantday.org a vaše restaurace se tak dostane do mobilní aplikace, kterou si mohou všichni zdarma do svých mobilních telefonů stáhnout a tak snadno najdou vaše prodejní místo! Ať už amatér nebo profesionál či majitel restaurace, všichni se mohou zapojit a zkusit nabízet své delikatesy. Registrace je zdarma a prodejní ceny vašich výrobků si určujete sami.