Ačkoliv většina z nás už příchod roku 2015 oslavila, řada zemí se nyní připravuje na oslavy příchodu čínského nového roku.

  Multikulturní hudební festival Songfest.cz 2015 přivítá rok Ovce

  Oslavy proběhnou i u nás, blížící se rok Ovce bude od 12. až do 28. února v různých koutech republiky oslavovat a vítat multikulturní hudební festival Songfest.cz.

  Vedle hlavních večerních koncertů chystá Songfest.cz i bohatý odpolední program pro rodiny s dětmi. Festival odstartuje již tento čtvrtek 12. února v pražském paláci Akropolis, nejprve od 16 hodin rodinným program zdarma a v 19 hodin začne hlavní koncert roku Ovce.

  Po Praze se festival přesune Plzně a Hradce Králové. Ve čtvrtek 19. února potěší rodiny v Olomouci, následující den v Brně a moravskou tour uzavře sobotní program ve Znojmě. Poslední víkend, od 26. února, bude patřit Jižním Čechám – Písku, Českým Budějovicím a Českému Krumlovu.

  V každém z devíti měst se se úderem 16 hodiny otevře zdarma přístupný tzv. Pavilon her, který malým i velkým návštěvníkům nabídne zábavu plnou kreativity i relaxace. Děti si budou moci například vlastnoručně vyrobit ovečky pro štěstí z pravé ovčí vlny, malí i velcí se pod vedením lektorů a tanečnic budou moci naučit bubnovat nebo tančit ve stylu afro, chybět nebude ani stylové a zdravé občerstvení od vegetariánských pochoutek až po živou stravu raw food.

  Multikulturní festival Songfest.cz se za více než deset let rozvinul v oblíbenou oslavu nového roku – i když toho čínského. Ačkoliv svým programem přesahuje žánry i kontinenty, dokázal si udržet komorní a intimní ráz, který doplňuje nenapodobitelný laskavý humor Jaroslava Duška. V jižních Čechách se nově v roli moderátora představí známý písničkář, spisovatel a světoběžník Jan Burian. Podrobné informace naleznete například na:
  www.songfest.cz

  nebo
  www.facebook.com/Songfestcz

  Podívejte se na loňské vítání roku Koně…