Projekce proběhnou 7. a 8. března 2015, od 15 hod. v kině Ponrepo, 9. a 10. března 2015 od 16 hod v malém sále kina Světozor.

  Vezměte své děti do kina na bloky krátkých dokumentárních filmů. Po každé projekci následuje povídání o filmu s moderátorem. Během víkendu je pro vás připravena výtvarná dílna a debata s hostem.

  NEDĚLE 8. BŘEZNA A ÚTERÝ 10. BŘEZNA
  Projekce č. 1., pro děti 8–12 let
  Merlijn se už školy nebojí / Susan Koenen / Nizozemsko / 2014 / 15 min.
  Nora zpívá pro Sýrii / Els van Driel / Nizozemsko / 2014 / 18 min.
  Giovanni – první klučičí akvabela / Astrid Bussink / Nizozemsko / 2014 / 17 min.

  SOBOTA 7. BŘEZNA A PONDĚLÍ 9. BŘEZNA
  Projekce č. 2., pro děti od 12–14 let
  Gabrielova reportáž z mistrovství světa ve fotbale / Els van Driel / Nizozemsko / 2014 / 17 min.
  Haiduc – život na ulici / Annelies Kruk a Anneke de Lind van Wijnagaarden / Nizozemsko / 2014 / 18 min.
  Hrdá navzdory chudobě / Willem Baptist / Nizozemsko / 2014 / 20 min.

  Vstupenky si můžete zakoupit v kině Ponrepo a v kině Světozor. Vstupné činí 70 Kč a všechny filmy jsou opatřeny českým dabingem.

  Filmy, sestavené do bloků, jsou určeny pro děti od 8 do 14 let. V sobotu proběhne debata s hostem – Saskií Wielingovou, kreativní ředitelkou nizozemské společnosti IKON Broadcasting Company, která každoročně vyrábí sérii dokumentárních filmů o dětských právech Just Kids. A právě z této produkce pocházejí filmy, které dětem budeme promítat.

  https://www.jsns.cz/cz/news/5/Promitame_pro_rodice_s_detmi_v_ponrepu_a_svetozoru.html?news_id=257

  #inkluze #integrace #socialnizaclenovani

  #inkluze #socialnizaclenovani

  Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.