Přijďte si do Vodňan již popáté užít dva dny plné deskových her a mechanických hlavolamů, tentokrát na novém místě.

  Za hlavolamy a deskovými hrami popáté do Vodňan

  Výstava Hry a hlavolamy se koná v pátek 15. a v sobotu 16. května 2015 a přinese kromě oblíbené herny deskových her a výstavy hlavolamů také hlavolamové workshopy pro školy i pro veřejnost, soutěže v luštění hlavolamů a řadu dalších doprovodných programů.

  Za hlavolamy a deskovými hrami popáté do Vodňan Opět po roce se vrací do Vodňan v rámci Vodňanských rybářských dnů výstava Hry a hlavolamy. Akce je vhodná pro školní skupiny i rodiče s dětmi. K vidění a především k vyzkoušení a zahrání budou desítky deskových her pro všechny věkové kategorie i hlavolamy různé náročnosti a původu ze sbírky největšího českého sběratele RNDr. Jaroslava Flejberka. „Vždy se snažím na výstavu přivést hlavolamové novinky a bude tomu tak i letos. Na své si ale přijdou i fanoušci Ježka v kleci, Rubikovy kostky a mnoha jiných tradičních hlavolamů,“ zve Jaroslav Flejberk na hlavolamovou část výstavy a dodává, že v sobotu v 9:30 budou mít zájemci možnost zúčastnit se komentované prohlídky právě pod jeho vedením.

  Za hlavolamy a deskovými hrami popáté do Vodňan Významnou část výstavy bude tvořit velká herna deskových her, kde bude možné si nechat od herních instruktorů vysvětlit pravidla několika desítek deskových her, hry si zahrát a v případě zájmu za zvýhodněné ceny také pořídit.

  Atraktivní budou během výstavy také soutěže o zajímavé ceny. „V pátek v pět hodin to bude soutěž ve vyjímání ježka z klece, v sobotu v půl jedenácté ve skládání Rubikovy kostky a poté ve tři hodiny odpoledne soutěž na zručnost v „Edisonově vlákně,“ přibližuje další část programu organizátor Pavel Hofrichter. Na soutěže bude možné se hlásit vždy půl hodiny před jejich začátkem.

  Pro veřejnost budou v pátek i v sobotu v 15 hodin připraveny také hlavolamové workshopy. Za hezkého počasí bude během výstavy možnost také venkovních aktivit – návštěvníci si budou moci zahrát petanque, kroket a další prostorově náročnější hry ve venkovních prostorách. Součástí výstavy bude také expozice modelů letadel z II. světové války a exkluzivní exponáty živoucích fosilií vodního světa.

  Celá akce tedy skýtá množství zábavy pro děti i dospělé, které baví řešení hádanek a hraní si. Hrát si zde můžete třeba celý den.

  Za hlavolamy a deskovými hrami popáté do Vodňan Otvírací doba:
  Pátek 15.5. 8-18 hodin, Sobota 16.5. 9 – 17 hodin
  Vstupné:
  Plné 50 Kč, Snížené 30 Kč, Skupinové 25 Kč, Rodinné 120 Kč

  Podrobnosti:
  http://www.hryahlavolamy.cz/5-jihoceska-herni-vystava-hry-a-hlavolamy-ve-vodnanech/
  http://www.rybarskedny.cz/vrd

  Místo konání:
  Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS), Na Valše 207(vchod z Říční ulice), Vodňany, kraj Jihočeský, okres Strakonice. Jedná se o nově zrekonstruované prostory bývalého mlýna sloužící nyní pro environmentální vzdělávání.

  #hryahlavolamy #hlavolamy #video #ADAM.cz #tiskovakonference

  #hryahlavolamy

  V termínu 21. – 24. září 2016 proběhla tradiční velká herní výstava HRY A HLAVOLAMY.

  22. herní výstava HRY A HLAVOLAMY