Oddíloví vedoucí po celém Česku vymýšlejí způsoby, jak v době nouzového stavu a koronavirové krize na dálku udržet činnost.

  2. ročník Hořcové výzvy: tomíci propadli na 6 týdnů plnění nejrůznějších úkolů, od vaření přes karaoke až po výdrž v ledové vodě...

  Schůzky probíhají přes Skype nebo Google Meet, kluci a holky se scházejí na discordu, dostávají dopisy s úkoly, volají si. Společně sdílíme nápady a tipy, včetně těch technických. Objevují se takové termíny jako online výpravy či e-táborák. Společné modelování ideálního tábořiště ve virtuálním prostředí.

  Zajímavá je ale i spolupráce při vyrábění věcí na letní tábor nebo sdílení zkušeností s vařením, domácími pracemi či rukodělnými činnostmi. O tom, jak vymyslet přitažlivou online schůzku, se vedou debaty a vedoucí si sdílejí první zkušenosti.


  Mladí ochránci přírody

  • Oddíl Poutníci pod vedením Ondry Turka byl jedním z prvních, které hbitě přešly do online režimu. „Máme online schůzky, online výpravy i e-táborák. Otevíráme Koronachallenge veřejnosti! Rádi se o to podělíme s dalšími kolektivy,“ nabízí Ondřej.
  https://oddilpoutnici.cz/blog/jak-na-online-cinnost-v-ramci-oddilu-priklady-dobre-praxe/

  Junák – český skaut

  • Tipy a nápady na skautskou činnost pro čas karantény: https://odborky.skaut.cz/skautingdoma/ nebo https://stezka.skaut.cz/skautingdoma/
  • Kluci ze 140. skautského oddílu CXL se vydali na výpravu v Minecraftu. A při té příležitosti si společně postavili kopii vlastního tábořiště.
  • Skautky z Ochozu u Brna společně – ale každá doma – pekly pletýnky.

  Asociace TOM

  • Více než 2000 tomíků přijalo oblíbenou Hořcovou výzvu 2020, ve které během dubna a května prověří své síly v mnoha různorodých úkolech, které jim zaručují neobvyklé zážitky a legraci. Děti pěstují řeřichu, perou a žehlí prádlo, maminky hrají kimovku a tatínci pečou dobroty ve tvaru hořce. Všichni strkají nohy do ledových potoků, lejí si každou hodinu sklenice vody na hlavu, nosí naruby oblečení, vyhýbají se cukru a večer pořádají karaoke show. Vzhledem ke koronavirové pandemii lze všechny úkoly plnit doma. http://www.horcovavyzva.cz/

  • Pro všechny zájemce o online schůzky připravili technickou podporu: https://www.a-tom.cz/clanek/19302-jak-na-online-oddilovky-meet-google-vam-pomuze

  Pionýr

  • Oddíl Čiperkové (5 – 7 let) se pomocí domluvy přes rodiče snaží plnit úkoly a krásnými vzkazy si dodávat sílu. • 93. PS Orion má schůzky s dětmi přes internet dva krát v týdnu. Pro děti jsou připraveny kvízy, šifry, soutěže.

  #koronavirus