35. Uzlařská regata v Ostravě je úspěšně za námi!

| Autor: Asociace TOM | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 27. 1. 2018 |

Je tomu už více než 35 let, kdy se poprvé ozvalo „Připravit, pozor, start!“ na první Uzlařské regatě, která se konala 4. února 1984 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě

Uzlařská regata 2018 v Ostravě Letos tomu nebylo jinak, snad jen s tím rozdílem, že místo vysloveného „start“, se ozval výstřel ze startovací pistole.

A výstřelem to vždy začne, pak už jenom co nejrychleji doběhnout ke kůlu, uvázat rychle loďák, ambulák, zkracovačku, škoťák, rybařík, nezamotat se do dračáku a rychle zastavit časomíru. To vše se dá s trochou cviku zvládnout za 50, 40, 30, 20, ale i 15,58 sekundy! To nám letos opět ukázal Jirka Vilhelm z oddílu Střelka.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě Ale nejrychlejší ani v této soutěži nemusí vždy znamenat absolutní vítězství. K jeho dosažení je třeba probojovat se přes rozběhová dvě kola v kategorii, stát se vítězem své kategorie a pak se poměřit s dalšími sedmi borci ve hvězdně obsazeném superfinále, kde pouze vítěz se může zvěčnit na podstavě putovní Uzlařské regaty! To se podařilo Jáchymu Markantovi z oddílu Průzkumník, který se do superfinále probojoval jako vítěz kategorie Mořští vlci a odvezl si tak putovní cenu absolutních vítězů.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě Kdo jsou vlastně vítězové? VŠICHNI, kteří našli odvahu se porovnat s přáteli, kamarády napříč oddíly a kteří přišli a soutěžili. Všichni ti, kteří vytvořili perfektní, elektrizující atmosféru na tribunách a burcovali své kamarády, kteří zrovna vázali na dráze a soupeřili nejen s časomírou. Vzdejme tedy hold vítězům jednotlivých kategorií, a to od těch nejmenších talentů, kterým bylo 3 a více let, až po veterány a zkušené harcovníky. V kategorii Mamina a mimina zvítězila Julie (Julčka) Ticháčová z oddílu Kadao (25,00s), za Plavčíky dívky -Aneta (Anet) Formanová z oddílu Paprsek (27,15s), Plavčíci kluci – Michal (Míša) Košař z oddílu Bobři (26,97s), Kadeti dívky - Tereza (Terka) Začalová z oddílu BVÚ (26,24s), Kadeti Kluci – Jiří (Freedom) Svoboda z oddílu BVÚ (23,31s), Lodníci dívky – Alena (Ája) Kazíková z oddílu Práčata Orlová (23,11), Lodníci kluci – Matěj (Maty) Gawelčík z oddílu Hogan a Wabash (23,07s), Mořské vlčice – Monika (Tygřík) Ticháčková z oddílu Kadao (18,43s), Mořští vlci – Jáchym Markant z oddílu Průzkumník (19,87s), Veteránky – Alena (Šrámka) Kašovská z oddílu Čmoudík (22,24s) a Veterán Michael (Milach) Jadelský ze Sihasapy (23,79s). Všem vítězům ještě jednou gratulujeme.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě Uzlařská regata je i společenská akce, kde se setkávají stávající, ale i bývalí členové oddílu, kde se diskutuje o různých tématech a kde se vzpomíná na to, co jsme společně prožili za dobu, co jsme se rok neviděli a plánujeme, co provedeme příště. Setkávají se tam oddíloví vedoucí i stálí nestoři a podporovatelé této letité soutěže. Jak moc je to srdeční záležitost? Jako příklad bych uvedl, že poslední čtyři z pěti ředitelů Uzlařské regaty se stále aktivně účastní a přispívají k posunu a rozvoji.

Uzlařská regata 2018 v Ostravě - vítěz Jáchym Markant z oddílu Průzkumník s putovní cenou A co pro vás připravujeme na ročník s pořadovým číslem 36? Krom rozvoje technické části taky chceme spojit soutěž s dobročinností či prevencí a příští rok uspořádat se Světluškou, kde budeme moci pomoct dobré věci a vyzkoušet si, jak se žije lidem bez zraku a zkusit si uvázat regatu poslepu. Taky budeme usilovat o spolupráci se záchrannými složkami, kde si budou moct účastníci vyzkoušet první pomoc, nebo se seznámí s prací policie, a tak podobně.

Uzlařská regata v Ostravě - putovní cena Pro letošek už máme sice hotovo a ceny jsou rozdány, ale přípravy na další ročník, který se uskuteční opět ve středisku volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě 19. ledna 2019, jsou v plném proudu.

Přijeďte se podívat a zasoutěžit si s nejlepšími uzlaři v republice! Krom sobotního zápolení nabízí Ostrava mnohé k vidění a rádi uvítáme a zajistíme program i oddílům z různých koutů celé České republiky!!!

Mějte se hezky a za rok v Ostravě AHOJ!

Jakub Kubayz Glas – ředitel Uzlařské regaty


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2018010066-35-uzlarska-regata-v-ostrave-je-uspesne-za-nami.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku